Kontekstowa reklama graficzna

Поделиться

Reklama kontekstowa to jeden ze sposobów na pozyskiwanie ruchu na stronie internetowej. To, co odróżnia ją od SEO, to koszt i czas, potrzebny na uzyskanie pierwszych efektów.

Kontekst sprowadza odwiedzających już następnego dnia. Ceną za to jest podwyższona wartość klienta. Reklama kontekstowa posiada własne strategie rozwoju. Głównymi zadaniami są: dotarcie do odbiorców za pomocą rozbudowanej semantyki, optymalizacja kosztu kliknięcia, filtracja platform trwoniących budżet.

W przypadku stron docelowych jest to praktycznie jedyny sposób na pozyskanie ruchu, ponieważ ciężko poddają się klasycznemu SEO.

Jak uzyskać wyniki z kontekstu?

W oparciu o liderów niszy należy zebrać wszystkie słowa kluczowe, na podstawie których tworzy się ruch. Takich kluczy potrzeba co najmniej 500 sztuk. Następnie tworzymy reklamy: jedno słowo kluczowe – jedna reklama, jedna kampania reklamowa – jeden region. W ten sposób uzyskujemy mniejszy koszt kliknięcia w poszczególnych regionach.

Przy wystarczającym zasięgu można wyłączyć z ekspozycji reklamę na stronach partnerskich, pozostawić ekspozycję wyłącznie w wyszukiwarkach. Usuwamy ekspozycję w aplikacjach mobilnych. Jest to 100% marnowanie budżetu, ponieważ reklama pokazywana jest w grach i innych aplikacjach o charakterze rozrywkowym, co irytuje użytkownika.

Prezentując reklamę w sieci partnerskiej należy kontrolować koszty na poszczególnych platformach i w przypadku zerowej konwersji odłączyć je w odpowiednim czasie. Pozwala to zaoszczędzić budżet.

Wybrane detale skutecznej kampanii

Nie należy ograniczać budżetu kampanii. W pierwszych tygodniach ma miejsce konfiguracja reklamy i optymalizacja reklam, praca nad stawkami i platformami. Znacznie wpłynie to na budżet, jednak innym sposobem nie uda się uzyskać optymalnej konfiguracji, dlatego należy eksperymentować!

Ile należy wydawać miesięcznie na reklamę kontekstową?

W wąskiej, niekonkurencyjnej niszy z punktu widzenia reklamy, budżet wyniesie od 35 Euro na każdą platformę. W konkurencyjnych niszach należy wykonywać wyceny.

Wskazanie dokładnej wartości nie jest możliwe, ponieważ koszt kliknięcia na reklamę zależy od stałych czynników i ceny, formowanej poprzez popyt. Im wyższy popyt na reklamę w niszy – tym wyższy koszt kliknięcia.

Задайте свой вопрос

Мы всегда на связи, ответим развернуто и прозрачно.