Przygotowanie ogólnej stretegii tworzenia strony internetowej, jej treści, optymalizacja treści oraz plan promocji

Поделиться

Stworzenie strony internetowej to dopiero początek. Strony internetowej nie należy uważać za działającą, jeżeli brakuje na niej tekstu sprzedażowego. Content rządzi! Profesjonalnie sformułowana i dobrze sporządzona oferta „sprzedaje” o wiele lepiej.

Czym jest content marketing i jakie problemy rozwiązuje?

Podstawą content marketingu są dowolnego rodzaju publikacje. Ich zadanie jest proste – dostarczyć do odbiorcy przydatne treści, podkreślając kompetentność autora. Użytkownik otrzymuje przydatne treści, a Ty otrzymujesz w zamian lojalność, kompletność i zamówienia.

Korzyść z publikacji powinna być w czystej postaci, nawet jeżeli nie jest ona związana z niektórymi aspektami Twojego biznesu. Poprzez przydatne treści zyskujesz reputację profesjonalisty. Poprzez systematyczne udostępnianie przydatnych artykułów i innych materiałów, w oczach czytelników zyskujesz klientów, gdyż uważają Cię za profesjonalistę.

Dana metoda promocji wyróżnia się długofalowym i stopniowo wzrastającym efektem. Konkretnych zamówień nie otrzymasz „jutro”, ale za 6-12 miesięcy dana metoda się opłaci.

Content marketing najlepiej stosować razem z tradycyjnymi sposobami promocji stron internetowych: optymalizacją SEO i reklamą kontekstową.

Jakie teksty piszemy?

Po zbadaniu potrzeb Twoich odbiorców, wyodrębniamy cechy charakterystyczne i skupiamy się na nich, tworzymy plan artykułów na kilka miesięcy i piszemy artykuły, zawierające faktycznie użyteczny materiał. Mogą to być: case studies, wywiad, recenzja, infografika, zbiór fotografii lub wideo, przewodnik. Optymalizujemy, wykonujemy, publikujemy.

Wszystkie artykuły są unikalne, kompetentnie napisane i nienatarczywe, rozwiązują konkretne problemy odbiorców, są zrozumiałe, zwiększają kompetentność i zaufanie, przekonują czytelnika do pracy z Tobą.

W jakich językach piszemy?

Napiszemy Twój artykuł w języku ukraińskim, rosyjskim, angielskim, hiszpańskim i polskim. Materiały do artykułów można udostępniać w dowolnym języku, który jest dla Ciebie zrozumiały.

Content marketing i profil treściowy

Content marketing przeznaczony jest dla promocji Twojej strony internetowej bez użycia linków. Współczesne algorytmy wyszukiwarek już dawno nauczyły się odróżniać które teksty na stronie zostały napisane dla czytelnika, a które dla wpływu na wynik wyszukiwania. Złe artykuły wpływają na czynniki behawioralne. Jeżeli odwiedzającemu, po wejściu na Twoją stronę, nie spodoba się to, co zobaczy, natychmiast ją zamknie. Zostanie to zarejestrowane przez wyszukiwarkę, strona zostanie pominięta w wynikach wyświetlanych na podstawie kluczowej frazy.

W podstawie content marketingu leżą prawdziwie jakościowe i potrzebne informacje, które pomagają rozwiązać jakiś problem odbiorcy. Takie podejście pomaga wpływać na lojalność użytkownika wobec firmy. Publikując przydatne i potrzebne treści, autor zwiększa swoją kompetentność w oczach czytającego. Z kolei czytający obdarza zaufaniem profesjonalizm firmy.

Co należy publikować?

Strony komercyjne powinny, w pierwszej kolejności, publikować case studies, infografiki, checklisty, instrukcje oraz inne dowolne przydatne informacje, które mogą ułatwić życie Twojego potencjalnego klienta.

Dobrze sprawdza się longread. Są to artykuły, których długość przekracza 1000 słów. Taki artykuł powinien zawierać bardzo dużo użytecznych informacji, aby użytkownikowi nie udało się zapamiętać wszystkiego za pierwszym razem. Na pewno udostępni Twoją publikację w sieciach społecznościowych, żeby jej nie zgubić.

Co jest potrzebne dla realizacji danej strategii?

Na początku poznajemy potrzeby Twoich docelowych odbiorców. Tworzymy portret odwiedzającego, jego kłopoty, potrzeby. Wiedząc czego potrzebuje Twój odwiedzający, tworzymy plan treściowy, zbieramy kluczowe frazy, piszemy artykuły, publikujemy je zgodnie z planem kalendarzowym.

Publikujemy kilka artykułów miesięcznie, w zależności od środowiska konkurencji, jednak nie mniej niż trzy. Publikacja dokonywana jest w sekcji bloga firmy. Publikujemy także wpisy gościnne, co skutkuje realnymi odwiedzinami. Powiadomienia o publikacjach umieszczane są w sieciach społecznościowych.

Jaka jest efektywność danego sposobu?

Efekt jest zawsze pozytywny. Jeżeli artykuły są pożądane, pojawiają się odwiedzający. Ty otrzymujesz zamówienia. Zaczyna działać marketing szeptany. Zauważalna będzie również zadowalająca ilość odwiedzin spowodowana wpisami gościnnymi.

Content marketing stanowi stopniowy sposób promowania. Pierwsze efekty kampanii reklamowej będą widoczne nie wcześniej, niż za trzy-cztery miesiące. Dlatego warto łączyć dany sposób z innymi sposobami promowania. Na przykład, można włączyć reklamę kontekstową w pierwszych miesiącach. Gdy artykuły zaczną przynosić efekty – można usunąć reklamę.

Задайте свой вопрос

Мы всегда на связи, ответим развернуто и прозрачно.